Účel kurzu

Rally Servis Klatovy, s.r.o. a Pošumavský auto moto klub v AČR Klatovy ve spolupráci se zkušenými školiteli pořádají Kurzy bezpečné jízdy v Janovicích nad Úhlavou, v areálu servisní zóny Rallye Šumava a Rallye Vltava.

Akce je vhodná jak pro jednotlivé zájemce z řad řidičů, tak pro firmy a instituce, kterým není lhostejná bezpečnost silničního provozu, a pro jejich zaměstnance, kteří používají služební vozidla.

Kurz se skládá z teoretické části a praktického výcviku na kluzných plochách.

V teoretické části, která probíhá v učebně, se seznámíte se zásadami techniky jízdy. Spolu se školiteli budete diskutovat o reakcích v krizových situacích, které mohou nastat i při běžném provozu. Pomocí projekční techniky se seznámíte s obecnými zásadami bezpečné jízdy. V rámci diskuze se podělíte o své zkušenosti a dojmy z řízení vozidla apod. Teoretická část je v délce cca 2-3 hodin.

V praktické části se provádí výcvik na dvou kluzných plochách. Řidiči si vyzkoušejí pod řádným dohledem instruktorů ovladatelnost svého vozidla při vzniklých nestandardních situacích. Dle zkušenosti řidiče je možno praktické dovednosti absolvovat až do rychlosti cca 55 km/h. Praktický výcvik je v délce cca 3-4 hodin.

Po absolvování kurzu dostane každý účastník certifikát Kurzu bezpečné jízdy.

Kurz je vhodný buď pro:

  • JEDNOTLIVCE či MENŠÍ SKUPINY (obsazenost cca 10-12 osob)
  • VĚTŠÍ SKUPINY (obsazenost cca 13-26 osob)